Darba zābaku veidi: Drošības apavu izvēles rokasgrāmata

Darba zābaku nozīme ir būtiska gan vīriešiem, gan sievietēm, un to valkāšana var nodrošināt darba ņēmēja aizsardzību saskaņā ar standartiem un likumiem. Ikvienam, kurš strādā ar smago tehniku, bīstamiem priekšmetiem un ķīmiskām vielām, jāvalkā atbilstošie drošības apavi, lai nenotiktu negadījumi.

Kas ir “mīksta pirksta zābaks”?

Vārds “mīkstā pirksta” nozīmē neaizsargāto pirkstu. Šo darba zābaku augšdaļa neaizsargā jūsu kompozītmateriālu vai stiklplasta pirkstu vāciņus. Tas apzīmē zemu apavu, kas izgatavots pastaigām laukos un paredzēts vīriešiem.

Laika gaitā tā stils ir paplašinājies līdz puszābakiem, kurus var nēsāt jebkurā kontekstā, pat formālā. Mūsdienās “mīkstā pirksta zābaks” ir paraugs cilvēkiem, kuri vēlas būt eleganti. Šie ērtie darba zābaki atšķiras ar rūpīgu sašūšanu augšdaļā.

Kas ir “tērauda pirkstu vāciņš”?

“Tērauda pirkstu vāciņš” ir drošības apavu sadalījums, kas izgatavots no tērauda vai kompozītmateriāla. Tas aizsargā lietotāja pirkstu no krītošiem priekšmetiem un pēkšņas saspiešanas un pārklāj priekšējo zonu, kur pirksti atrodas apavu iekšpusē. Ārpusē tam ir āda vai citi izturīgi materiāli, kas no iekšpuses ir mīksti. Tērauda drošības apavi tiek plaši izmantoti celtniecības un auto vides nozarēs. To prasa atbilstība tērauda pirkstu drošības apaviem noteiktās nozarēs un darba vidēs. Tērauda pirksts palīdz aizsargāt pirkstus no traumām darba vietā, piemēram, griezumiem, saspiešanas vai saspiešanas zem krītošiem priekšmetiem, asām malām, virvēm, ķēdēm, riteņiem, mašīnu, kameru veltņiem vai pārnesumiem, kamerām vai slīpēšanas. Negadījumu gadījumā tērauda pirksts var aizsargāt griezumu vai caurdurt ādu, muskuļus, saites, asinsvadu nervus vai ādas nodilumu.

Darba drošības un veselības pārvalde prasa, lai darba devēji nodrošina, ka katrs strādājošais valkā tērauda purngala aizsarg apavus, strādājot apgabalā, kurā pastāv pēdu traumu risks. Piemēram, traumas var rasties, krītot priekšmetiem vai priekšmetiem, kas caurdur caur kurpēm. Tērauda pirkstu apavu izmantošana palīdz mazināt pēdu profesionālās traumas.

Kas ir “sakausējuma pirksta vāciņš”?

Alumīnija sakausējuma uzlikas ir izgatavotas no īpaša materiāla un ir izgatavotas no atbilstoši deformētas 2,5 mm biezas lokšņu metāla. Tāpēc tiem ir nemainīgs biezums. Šī iemesla dēļ, lai nodrošinātu pietiekamu izturību pret trieciena un saspiešanas testiem, kas nepieciešami EN12568S standartā, tie ir ārēji lielāki. Tomēr tie ļauj ievērojami samazināt svaru, salīdzinot ar tērauda uzgaļiem.

Pielāgots aeronavigācijas sakausējuma ķīmiskais un fizikālais sastāvs piešķir šim galam pietiekamu izturību pret triecieniem un saspiešanu. Cilvēki to iegūst, izmantojot deformācijas formēšanas tehnoloģiju, kas ir līdzīga attiecīgajiem darba zābaku tērauda uzgaļiem.

Dažādas īpašības

Salīdzinot ar tēraudu, alumīnijs piedāvā vairākas priekšrocības. Tas visvairāk izceļas ar mazāku svaru un lielāku elastību. Tā kā alumīnijs ir daudz vieglāks nekā tērauds, tas mazāk noslogo lietotāja kājas un pēdas. Tā kā tā ir metāls, siltuma un aukstuma problēma saglabājas atkarībā no vides temperatūras. Pat ja siltums ar alumīniju var izkliedēt ātrāk nekā notiek ar tēraudu.

Tāpat kā tērauds, alumīnijs ir arī elektrības vadītājs, lai gan tas nav tādā pašā līmenī kā tērauds. Pat ar alumīnija zābakiem var dabūt kaitinošu statisko elektrību, atrodoties mašīnu tuvumā.

Cilvēkiem, kurus uztrauc alumīnija pretestības līmenis, tas pārsniedz tādus pašus drošības standartus kā tērauds. Tātad, atkarībā no veicamā darba, tēraudam un alumīnijam var būt vienāds aizsardzības līmenis.

Kas ir “salikts pirksta vāciņš”?

Kā redzējām tēraudam, injekcijas procesa dēļ pat plastmasas iekšpusē ir šķiedras. Tāpat kā koka dēlim, tam ir lieliska pretestība, ja mūsu pielietotais spriegums ir gar šķiedrām. Lai nodrošinātu maksimālu saķeri, cilvēki veic visas saliktās purngala apavu kurpes, lai materiāla šķiedras būtu sakārtotas šķērsām. Šis pirksta vāciņš piedāvā trieciena spēku, kas tiek piemērots trieciena testā.

Ražotājs var apvienot tādus materiālus kā īpašus polimērus un keramikas materiālus, lai atdarinātu tāda paša stipruma galu, kuru aizsargā tērauds. Kompozītmateriāli piedāvā vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar tēraudu un alumīniju. Piemēram, tie nerada problēmas saglabāt siltumu vai aukstumu atkarībā no ārējās temperatūras.

Grūtāk atrast

Tie nav arī pārāk smagi kā tērauds, vienlaikus pasargājot pirkstus no briesmām. Šis materiāls var sastapt, strādājot tāpat kā tērauds. Drošības darba zābakos izmantotie kompozītmateriāli ir arī ērtāk valkājami. Tomēr kā apavus, kas izmanto salīdzinoši jaunas tehnoloģijas, veikalos tos var būt grūtāk atrast.

Saliktā drošības pirksta vāciņa biezums ir mainīgs. Priekšpusē tam ir ievērojams biezums, kas atbilst iekšējai formai. Ārējās formas ir atšķirīgas un atšķiras pēc viena izmēra. Saliktais pirksta vāciņš ir viegls, nemagnētisks. Un ideāls elektriskais izolators piedāvā izcilu siltumizolāciju.

Pareizs drošības apavu atlasītājs un ieteiktie apavi

Ja jūs strādājat telpās vai ārā, kur jūs pastāvīgi saskaras ar ūdeni, labākais risinājums, lai kājas būtu sausas, valkājot darba gumijas zābakus. Darba zābakiem ir daudz iespēju izvēlēties sev piemērotāko.

Piemēram, pretsaaukstēšanās zābaki, kuru iekšpuse ir izklāta ar piemērotiem materiāliem, garantē lielisku izolāciju zemas temperatūras gadījumā. Vai arī zābaki bez aizsargiem darbiniekiem, kuri nav pakļauti īpašam riskam. Baltie zābaki ir ideāli piemēroti pārtikas rūpniecībai, un drošības zābaki ar pirksta šķipsnu un starpzoli ir piemēroti celtniecības nozarei un lauksaimniecībai. Jums vienkārši jāizvēlas sev piemērotākais risinājums.

Tikai attiecībā uz apaviem EN ISO standartos ir atsauces. Tas ir novedis pie ļoti sadrumstalota produktu un tehnoloģiju izstrādes ļoti daudziem modeļiem.

EN ISO 20344 reglamentē drošības apavu testēšanas metodiku un vispārīgās prasības. Tāpēc tajā tiek ieviests obligātais pamata veids visiem tiem darbiem, kas katru dienu pakļauti fiziskām briesmām.

Pasūti vai ienāc veikalā un izvēlies sev piemērotāko.

Produktu katalogs

Tava ziņa tika veiksmīgi piegādāta!

Izmaiņas saglabātas!

Lietotājs jau eksistē!

Maksājums neveiksmīgs!

Paroles atjaunošanas links ir nosūtīts uz jūsu e-pasta adresi!

Mums rūp Tavu datu privātums
Lai padarītu lapas apmeklējumu Tev patīkamāku, izmantojam sīkdatnes. Sīkdatnes Tev ļauj droši piekļūt lapai, bet mums analizēt lapu apmeklējumus, kā arī rādīt tieši Tev pielāgotu lapu saturu. Nospied “Piekrītu”, ja piekrīti sīkdatņu and citu identifikātoru lietošanai.

VALODAS