Kad sākas darbs augstumā?

Darbs augstumā

Darbs augstumā. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 143 „Darba aizsardzības prasības strādājot augstumā” ar darbu augstumā saprot darbu, kas tiek veikts 1,5 m un augstāk par līmeni, uz kuru nelaimes gadījuma rezultātā varētu nokrist nodarbinātais.

Par augstkāpēja darbu uzskata darbu, kas tiek veikts vairāk kā 5 m augstumā no grunts pārseguma vai atbalsta platformas, ja šīm konstrukcijām nav aizsargnožogojuma, vai darbu veikšanai, nepieciešams iziet ārpus aizsargnožogojuma. Kursus pasniedz augsti kvalificēti (IRATA sertificēti) speciālisti ar lielu praktisko pieredzi, kas jums sniegs visas nepieciešamās zināšanas jūsu drošībai strādājot augstumā.

Kas ir darbs augstumā saskaņā ar valdības noteikumiem:

  • Darba vieta vai ceļš atrodas 1,5 m virs apkārtnes līmeņa vai brīvais dziļums pārsniedz 1,5 m.
  • Darbus veic uz kāpnēm un pārvietojamām darba platformām augstumā, kas lielāks par 5 m.

Ja darba vieta atbilst šiem nosacījumiem, darba devējam ir pienākums nodrošināt aizsardzību. Tas var būt:

  • Kolektīvā aizsardzība: Nodrošināšana pret krišanu, izmantojot tehnisku struktūru, piemēram, aizsargsliedes, pārsegi, sastatnes, tīkli;
  • Individuālie aizsardzības līdzekļi pret kritienu – siksnas, virve, ķivere utt.

Individuālie aizsardzības līdzekļi ir noderīgi, ja nevar izmantot kolektīvo aizsardzību. Tas var būt saistīts ar darbu ilgumu, to apjomu, darbinieku skaitu vai savstarpēja kaitējuma risku darbiniekiem.

Ko nosaka arī likumdošana

Darbu augstumā un virs brīvā dziļuma drīkst veikt tikai kompetenti profesionāļi un labā veselības stāvoklī esoši darbinieki.

Medicīniskā atbilstība darbam augstumā virs 10 m ir izteikti noteikumos Nr. 79/2013 – Par regulāru darbinieku medicīnisko pārbaudi.

  • līdz 50 gadu vecumam reizi 4 gados,
  • vecāki par 50 gadiem, reizi 2 gados.

Profesionāli kompetenti darbinieki ir tie, kuri regulāri apmeklē darba drošības apmācības, kuras mērķis ir apmācīt strādāt augstumā un virs brīvā dziļuma. Apmācību biežumu regulē Darba kodeksa 262/2006 punkts. Darba devējam ir pienākums noteikt apmācības veidu un apjomu, zināšanu pārbaudes metodi un glabāt veikto apmācību kursu dokumentāciju.

Uz visiem pretkritienu aizsargājošajiem elementiem attiecas Eiropas Direktīvas 89/686 / EEK III kategorija – aizsardzība pret nāves briesmām vai pret briesmām, kas var nopietni un neatgriezeniski kaitēt veselībai.

Mēs zinām noteikumus, bet kā ir ar faktisko darbinieku aizsardzību?

Siksnas, troses, karabīnes un citus aizsarglīdzekļus nosaka atkarībā no darba aktivitātes un vides:

  • plakani vai slīpi jumti,
  • darbs vertikālā stāvoklī,
  • sastatnes,
  • tvertnes,
  • vēja elektrostacijas vai
  • dažādu mašīnu un iekārtu apkope.

Darba veids un atrašanās vieta ir saistīta ar dažādiem riska līmeņiem. Tāpēc dažreiz aizsargaprīkojums nav pietiekams, un drošība ir jānodrošina visā darba vietā. Šāds risinājums sastāv no šādām daļām:

  • Piestiprināšanas punkti
  • Drošības siksnas
  • Savienojošais elements
  • Evakuācijas plāns
  • Apmācība, izglītība

Aizsardzības elementi ir regulāri jāpārbauda, savukārt IAL jāpārskata vismaz reizi gadā. Šī pārbaude jāveic pilnvarotai personai.

Kritienu no augstuma darba vietā var izraisīt neliela klupšana. Ja aizsardzība ir nepietiekama, šādam kritumam var būt nopietnas sekas. Jau minētos letālos kritienus 2016. gadā izraisīja, piemēram: nepievienošanās pie darba platformas, ķiveres nenēsāšana vai jumta remonts bez drošības troses. Tāpēc, lūdzu, nejokojieties ar darba aizsardzības jautājumiem un nevilcinieties sazināties ar ekspertiem.

Izmantojot projekta dokumentāciju un uzstādīšanas iespējas, mūsu eksperti sagatavos visu nepieciešamo – sākot no priekšlikuma kritiena aizturēšanas sistēmām, piestiprināšanas punktiem un kāpšanas ceļiem līdz IAL pārskatīšanai un apmācībai jūsu uzņēmumā.

Pasūti vai ienāc veikalā un izvēlies sev piemērotāko.

Produktu katalogs

Tava ziņa tika veiksmīgi piegādāta!

Izmaiņas saglabātas!

Lietotājs jau eksistē!

Maksājums neveiksmīgs!

Paroles atjaunošanas links ir nosūtīts uz jūsu e-pasta adresi!

Mums rūp Tavu datu privātums
Lai padarītu lapas apmeklējumu Tev patīkamāku, izmantojam sīkdatnes. Sīkdatnes Tev ļauj droši piekļūt lapai, bet mums analizēt lapu apmeklējumus, kā arī rādīt tieši Tev pielāgotu lapu saturu. Nospied “Piekrītu”, ja piekrīti sīkdatņu and citu identifikātoru lietošanai.