JAUNUMI

Kokvilnas darba cimdi: šie nav “vectēva” cimdi

Kam tiek izmantoti kokvilnas cimdi?

Kokvilnas darba cimdi izmantojami daudzos darbos. Daudzos gadījumos šie cimdi tiek atstāti novārtā attiecībā uz citiem, dārgākiem materiāliem. Kokvilnas priekšrocības: tās ir ērtas, foršas, absorbējošas. Tie neatstās skrāpējumus vai pirkstu nospiedumus, ir dabiski bioloģiski noārdāmi, nepielips pie rokas un tiem būs laba nodilumizturība.

Papildus tam tie ir lēti, salīdzinot ar “uzlabotajām” šķiedru opcijām.

Kā tiek ražoti kokvilnas cimdi?

Tekstilfabrikas neapstrādātu kokvilnu pārstrādā dzijā vai audumā. Kokvilnas darba cimdus var izgatavot no jebkura varianta, kurus attiecīgi sauc par adītiem vai grieztiem un šūtiem.

Izgriezti un sašūti cimdi

Izgrieztos un šūtos kokvilnas darba cimdos izmanto trikotāžas audumu, kas tiek sagriezts griešanas telpā un pēc tam sašūts ar šujmašīnu.Izgrieztus un šūtus ir vieglāk izgatavot nekā adītus cimdus, jo tam nav nepieciešamas ļoti tehniskas mašīnas.

Izgrieztiem un šūtiem kokvilnas darba cimdiem ir trīs trūkumi:

  • Rada daudz izšķērdēta auduma
  • Tas ir darbietilpīgs
  • Izšūšanas rezultātā ir lielgabarīta šuves
Kokvilnas darba cimdi

Bezšuvju adījums

Bezšuvju adītiem kokvilnas darba cimdiem tiek izmantota dzija, kuru ada rūpnieciskās mašīnas.

Galvenā bezšuvju adīšanas priekšrocība:

  • Nav vīļu, kas padara cimdu ērtāku
  • Mazāk pakļauta asarošanai
  • Ilgāka izturība un to var mazgāt
  • Labāk atbilst jūsu rokai

Trikotāžas kokvilnas cimdam nav ievērojamas izmaksu atšķirības, salīdzinot ar grieztu un šūtu veidu, tāpēc tas būs atkarīgs no personīgās izvēles.

Kokvilnas darba cimdi karstumizturībai

Kokvilna ir izolācijas šķiedra, kurai ir lieliska izturība pret siltuma noārdīšanos. Tas sāk kļūt dzeltens pēc vairākām stundām 120 ° C temperatūrā un ievērojami noārdīsies temperatūrā ap 232 ° C.

Tas nozīmē, ka tādu uzdevumu veikšanai, kas saistīti ar nelielu siltuma daudzumu, cimdi, piemēram, frotē-kokvilnas cimdi, ir rentabla iespēja, lai izvairītos no apdegumiem.

Kokvilnas un liesmas izturība

Dabisko kokvilnu nedrīkst lietot ap atklātu liesmu vai dzirksteli, jo kokvilna viegli un ātri sadedzina.

Tomēr kokvilnu var ķīmiski apstrādāt, lai samazinātu tās uzliesmojamību. Kokvilnu var modificēt, vērpšanas procesā pievienojot liesmas slāpētājus. Šķiedras, piemēram, liesmas izturīgs viskoze, akrils vai olefīns vai ķīmiskas apstrādes.

Esiet piesardzīgs: kokvilnas darba cimdiem, kas izturīgi pret liesmas izturību, mazgāšanas laiks ir ierobežots, pirms apstrāde vairs nebūs efektīva.

Kokvilnas darba cimdu bioloģiskā noārdīšanās

Atšķirībā no tekstilizstrādājumiem, kas ražoti laboratorijās, kokvilna ir bioloģiski noārdāma – tas nozīmē, ka tā var pati noārdīties. Vairumā gadījumu kokvilna noārdās tikai mēneša laikā.

Tas padara to par ekoloģiski pamatotu auduma izvēli, tā ir arī neatņemama sastāvdaļa mūsu 100% bioloģiski noārdāmā plaukstas cimda izveidē.

Vai kokvilnas darba cimdi ir mazgājami?

Īsā atbilde ir jā. Kokvilna ir viena no visvieglāk mazgājamām šķiedrām. Lai gan mazgāšanas procesā tā absorbē ūdeni, kas izraisa tā uzbriest, kokvilna žāvējot atjaunos dabisko lielumu. Kokvilna ir arī viena no nedaudzajām šķiedrām pasaulē, kas mitrā stāvoklī palielina izturību, kas nozīmē, ka jums nevajadzētu baidīties no veļas mazgājamās mašīnas smagā cikla ar šiem cimdiem.

Pateicoties izcilajām termiskajām īpašībām, kokvilnas darba cimdus var arī žāvēt, izmantojot veļas žāvētājus, nebaidoties no degradācijas.