JAUNUMI

Gaisa piesārņojums kā neredzams slepkava. Sejas maska darbam.

Sejas maska darbam ir ļoti būtiska, jo aerosoli – smalkas daļiņas gaisā – ir tikpat bīstami jūsu plaušām kā ripzāģis jūsu pirkstiem. Bet, tā kā tie praktiski nav redzami, daudzi darbinieki un drošības tehniķi tos mēdz nenovērtēt. Neesi līdzīgs viņiem; iemācieties izvēlēties pareizo elpošanas ceļu aizsardzību.

3 soļi pret aerosolu aizsardzību

1. Apzināties risku

Pat kalnos, kur tuvākā dūmu kaudze atrodas desmitiem kilometru attālumā, gaisā ir jūsu plaušām bīstamas vielas un mikrodaļiņas. Tomēr jūsu plaušām ir raksturīgi aizsardzības mehānismi.

Bet, kad šo daļiņu apjoms palielinās un jūsu plaušas tiek tām pārāk bieži pakļautas, šie aizsardzības mehānismi neizdodas. Un tas bieži notiek darba vietā. Tāpēc sejas maska darbam ir ļoti būtiska.

Riska līmenis ir atkarīgs no vairākiem faktoriem:

Vai gaisā ir cietas daļiņas, kas veido aerosolus – putekļi (kas rodas cieto materiālu sasmalcināšanas rezultātā), dūmi (rodas organisko vielu sadedzināšanā) un dūmi (rodas organisko vielu oksidēšanās rezultātā);

Kāda ir šo vielu koncentrācija gaisā;

Cik ilgi darbinieki ir pakļauti šīm vielām.

Sejas maska darbam
2. Novērst risku

Pirms sākat faktiski izvēlēties respiratoru, jums jācenšas novērst riskus un samazināt bīstamu vielu ieelpošanas risku.

To var izdarīt, piemēram:

  • Nepārtraukta gaisa izplūdes mehānisma nodrošināšana gaisā esošo bīstamo vielu noplūdes vietas tuvumā;
  • Regulāri un rūpīgi notīriet darba telpu (izvairieties no saspiesta gaisa izmantošanas);
  • Ventilācijas sistēmas pārbaude un tīrīšana;
  • Nepārtraukti uzraudzīt gaisa kvalitāti darba vietā.

Un, ja jums nav pieejamo tehnoloģiju, jautājiet saviem darbiniekiem, kā viņi jūtas. Viņiem nekavējoties jāatstāj darbavieta, ja:

  • tie var smaržot gaisā aromātu vai garšu,
  • viņiem pēkšņi ir slikta pašsajūta, reibonis, miegainība vai apjukums,
  • viņiem ir iekaisis deguns vai pēkšņi rodas iesnas.
3. Nodrošiniet personālu ar efektīvu aizsardzību

Filtrējošās pusmaskas tiek iedalītas kategorijās, ņemot vērā koncentrācijas līmeni, ar kādu tās filtrā var tikt galā. Tomēr tā sauktais FFP (Filtering Facepiece) nekad neaizsargās jūs no tvaikiem un gāzes.

Līdz ar to tos var izmantot tikai vidē ar pietiekamu skābekļa līmeni (O2 koncentrācija zem 19,5% jau rada draudus cilvēka veselībai). Aktīvās ogles maskas var palīdzēt novērst nepatīkamās smakas, gāzes un tvaikus. Bet tikai vidēs, kur netiek pārsniegta pieļaujamā iedarbības robeža (PEL) un maksimāli pieļaujamā putekļu koncentrācija gaisā.

Filtru klase Pielietojums vairākos PEL Aizsargā pret

FFP1 4x zemas putekļu / aerosola koncentrācijas

FFP2 12x vidēja putekļu / aerosola koncentrācija

FFP3 50x liela putekļu / aerosola koncentrācija

Filtrēšanas maskas var būt:

Vienreiz izmantojams (NR): lietošanai mājās, piemēram, zāģējot koku vai nojaucot veco vannas istabu. Tie nav piemēroti lietošanai pa maiņu;

Atkārtoti lietojami (R): tie var būt saliekami, ar izelpas vārstu ērtākai elpošanai vai formas ilgstošai lietošanai. Tie ir piemēroti maiņu darbībai augos.

Piezīme

Tas ir tikai ieteikums. Jūsu izvēlētais aizsardzības veids ir atkarīgs no jums. Rūpīgi izlemiet, kāds aizsardzības līmenis ir vajadzīgs jūsu darbam, piemēram, saskaņā ar drošības datu lapu, kurā jābūt visām bīstamajām vielām un maisījumiem. Turklāt, lai izvairītos no elpceļu bojājumiem, vienmēr ir arī pareizi jāizlasa aizsargkomponentu lietošanas instrukcijas.

Sejas maska darbam

Maska ir jāder ideāli pretējā gadījumā tā ir bezjēdzīga

Ja vien maska ​​nav ideāli piemērota jūsu sejai, tās iedarbība ir tikpat laba kā nulle. Tāpēc jums vienmēr jāizvēlas pareizais izmērs un, ideālā gadījumā, jābūt vienmērīgi nosegtai sejai. Ja jums ir gari mati, sasieniet tos un noņemiet visas rotaslietas. Lai pārliecinātos, ka sejas maska darbam ​​vienmēr derēs perfekti, izvēlieties veidojamu masku.