Sejas maska. Vai man tā ir jāvalkā?

Vai man ir jāvalkā sejas maska un kāda ir atšķirība starp dažādām tirgū esošajām maskām?

Sejas maska, vai tā man ir jāvalkā? Redzot, kas notiek apkrt rodās šāds jautājums. Pirmā aizsardzība, kas ienāk prātā pret Covid-19, ir sejas maska. Visur, kur pagriežamies, mēs redzam cilvēkus, kuri valkā dažāda veida sejas maskas. Tā kā COVID-19 turpina izplatīties visā pasaulē, par sejas masku efektivitāti pastāv dažādi medicīniski viedokļi. Pasaules Veselības organizācija PVO iesaka lietot sejas maskas kā aizsardzības līdzekli cilvēkiem, kuri jūtas slikti vai atrodas sasirgušu cilvēku tuvumā iekštelpās. Tomēr, šķiet, ka lielāka tendence ir, ka arvien vairāk pasaules valstu liek obligāti to valkāt saviem pilsoņiem arī atstājot savas mājas.

Kādi ir sejas masku veidi?

Būtībā ir 2 galvenie sejas masku veidi. 3 slāņu ķirurģiskā maska un respiratora maska. Ķirurģiskās maskas un respiratoru maskas kalpo dažādiem mērķiem, un tās tiek veidotas un ražotas dažādos veidos. Ķirurģiskās maskas ir pazīstamas arī kā 3 Ply medicīniskās maskas. Kas būtībā ir mazi auduma gabali, ko cilvēki izmanto, lai baktērijas pasargātu no klepus un šķaudīšanas. Kā arī, lai novērstu citu cilvēku vīrusu un baktēriju uzņemšanu. Tie ir izgatavoti no 3 slāņiem, kas kalpo dažādiem mērķiem.

Kā strādā sejas maskas?

Ārējais hidrofobais neaustais slānis ir paredzēts ūdens, asiņu un ķermeņa šķidrumu atbaidīšanai. Vidējais slānis, kas ir ķirurģiskās maskas pamatelements, ir paredzēts kā filtrs, lai apturētu mikrobu iekļūšanu vai iziešanu no maskas. Visbeidzot, iekšējais mīkstais absorbējošais slānis ir paredzēts ūdens, sviedru un siekalu absorbēšanai.

Ieteikums

Šīs maskas ir vislētākās un ieteicams valkāt, ja jūtaties slikti un / vai apkārt cilvēkiem, kam varētu būt slikti. Tās ir vienreizējās lietošanas maskas, kuras parasti nēsā no 3 līdz 8 stundām dienā. Respiratoru maskas ir pazīstamas arī kā FFP2 un FFP3 maskas ir robustāk izstrādātas nekā ķirurģiskās maskas. Tie satur respiratoru, kas neļauj daudz mazākām daļiņām nokļūt cilvēka elpošanas sistēmā. Trīs no visizplatītākajām elpošanas maskām ir N-95, KN-95 un N-99 maskas. Tās pareizi lietojot, novērš attiecīgi 95 un 99 procentus gaisā esošo daļiņu iekļūšanu cilvēka mutē vai degunā.

Kādās situācijās ieteicams nēsāt sejas masku?

Atrodoties ļoti tuvu cilvēkiem vai strādājot kā aprūpētājs, vai kā veselības aprūpes speciālists. Šajos gadījumos ieteicams lietot šīs aizsargājošākās maskas. Respiratoru maskas var iedalīt divās kategorijās: izolējošās un filtrējošās. Filtrējošie respiratori ietver sejas daļu un filtrēšanas ierīci. Dažreiz filtra elements ir integrēts sejas elementā. Maska vai nu būs efektīva tikai pret daļiņām, tikai pret noteiktām gāzēm un tvaikiem, vai pret daļiņām, gāzēm un tvaikiem atkarībā no filtra veida.

Filtrējošos respiratorus dažreiz var aprīkot arī ar izelpas vārstu, lai uzlabotu lietotāja komfortu. Vārsts novērš mitrumu maskas iekšpusē, miglošanos uz brillēm un palīdz lietotājam viegli elpot un izelpot. Respiratori var būt vienreizēji vai atkārtoti lietojami. Citā gadījumā ir iespējams nomainīt filtru, kad tas ir pilns. Pašlaik sejas masku trūkst visā pasaulē, un šī problēma, visticamāk, turpināsies. Tas ir tāpēc, ka arvien vairāk valstu liek obligāti valkāt saviem pilsoņiem, atslābinot paškarantīnas pasākumus. Būsim piesardzīgi, rūpēsimies viens par otru un lietosim sejas maskas visur, kur tas nepieciešams.

Pasūti vai ienāc veikalā un izvēlies sev piemērotāko.

Produktu katalogs

Tava ziņa tika veiksmīgi piegādāta!

Izmaiņas saglabātas!

Lietotājs jau eksistē!

Maksājums neveiksmīgs!

Paroles atjaunošanas links ir nosūtīts uz jūsu e-pasta adresi!

Mums rūp Tavu datu privātums
Lai padarītu lapas apmeklējumu Tev patīkamāku, izmantojam sīkdatnes. Sīkdatnes Tev ļauj droši piekļūt lapai, bet mums analizēt lapu apmeklējumus, kā arī rādīt tieši Tev pielāgotu lapu saturu. Nospied “Piekrītu”, ja piekrīti sīkdatņu and citu identifikātoru lietošanai.