Siltās grīdas - plusi un mīnusi tās uzstādot.

Siltās grīdas – plusi un mīnusi tās uzstādot.

Siltās grīdas, kas pazīstamas arī kā apsildāmās grīdas, mūsdienās ir populāra apkures iespēja daudzās mājās. Šī novatoriskā apkures sistēma ietver sildelementa uzstādīšanu zem grīdas, kas izstaro siltumu visā telpā. Lai gan siltajām grīdām ir daudz priekšrocību, ir jāņem vērā arī daži trūkumi. Šajā rakstā mēs izpētīsim plusus un mīnusus silto grīdu uzstādīšanai jūsu mājās.

Plusi

Energoefektivitāte

Siltās grīdas ir viena no energoefektīvākajām apkures sistēmām. Tā kā siltums tiek vienmērīgi sadalīts visā telpā no grīdas uz augšu, tas prasa mazāk enerģijas, lai uzturētu komfortablu temperatūru. Turklāt grīdas apsildes sistēmas samazina siltuma zudumus caur sienām un griestiem, padarot to par lielisku izvēli tiem, kurus uztrauc enerģijas patēriņš un oglekļa emisijas.

Komforts

Apsildāmās grīdas sistēmas nodrošina ērtu, vienmērīgu apkuri visā telpā. Atšķirībā no tradicionālajām apkures sistēmām, kas var radīt karstos un aukstos punktus, grīdas apsildes sistēmas vienmērīgi silda visu telpu. Grīdas izstarojošais siltums rada arī patīkamu, siltu atmosfēru telpā, padarot to par ērtāku vietu laika pavadīšanai.

Vienkārša uzstādīšana

Elektriskās siltās grīdas apsildes sistēmas ir viegli uzstādāmas, un tās var veikt jaunās vai esošās mājās. Sildelementu parasti uzstāda virs grīdas, un pēc tam tiek pievienots izolācijas slānis, lai nodrošinātu maksimālu siltuma saglabāšanu. Pēc tam virsū var ieklāt jūsu izvēlēto grīdas segumu, piemēram, flīzes, koku vai paklāju. Tas nozīmē, ka, lai uzstādītu grīdas apsildi, jums nav jāveic lielas izmaiņas jūsu mājā.

Mīnusi

Izmaksas

Silto grīdu uzstādīšana var būt dārga, jo īpaši esošās mājās. Materiālu, uzstādīšanas un darbaspēka izmaksas var ātri palielināties, padarot to par ievērojamu ieguldījumu. Tomēr laika gaitā enerģijas ietaupījums var kompensēt sākotnējās izmaksas, padarot to par gudru ilgtermiņa ieguldījumu. Ņemsim vērā, ka modernais risinājums TYCROC šo uzstādīšanas procesu padara krietni veiglāku un ātrāku, kā rezultātā būvniecības izmaksas ievērojami samazinās.

Grīdas segums

Ne visi grīdas segumi ir piemēroti lietošanai ar apsildāmo grīdu. Piemēram, masīvkoka un dažas lamināta grīdas var deformēties vai saplaisāt, ja tās ilgstoši tiek pakļautas karstuma iedarbībai. Ir svarīgi izvēlēties grīdas segumu, kas ir saderīgs ar apsildāmo grīdu un kam ir zema termiskā pretestība.

Apkope

Lai gan siltās grīdas apsildes sistēmas ir viegli uzstādāmas, tām ir nepieciešama apkope. Piemēram, sildelements ir regulāri jāpārbauda, ​​lai pārliecinātos, ka tas darbojas pareizi. Ja sistēmā ir kļūme, tās labošana var būt sarežģīta un dārga.

Ilgs uzsilšanas laiks

Klasiskajām grīdas apsildes sistēmām ir nepieciešams ilgāks laiks, lai uzsiltu nekā tradicionālajām apkures sistēmām. Tas nozīmē, ka, izmantojot šo apkures iespēju, jums ir jāplāno uz priekšu. Ir svarīgi sākt telpu apsildīšanu jau laikus, pirms plānojat to izmantot. Tycroc UHP siltās grīdas ir mainījis šos spēles noteikumus un lauž visus stereotipus par dārdzību, komfortu un sekojošām izmaksām. Grīdu apkures pamatplāksne Tycroc UHP ir izstrādāta, lai vienkāršotu un paātrinātu ūdens apsildāmo grīdu ieklāšanu. Tycroc UHP plāksnes ir piemērotas uzstādīšanai arī uz betona konstrukcijām, bet, pateicoties nelielajam kvadrātmetra svaram, šis risinājums ir īpaši piemērots koka konstrukcijām un būvēm. Ekstrudētas polistirola plāksnes (angļu valodā XPS foam), kurās ir izveidoti speciāli kanāli siltumcauruļu iegremdēšanai. Tie novērš siltuma novadīšanu uz leju, bet, pateicoties uz plāksnes virsmas līmētajam 0.1mm (100μm) biezajam alumīnija folija slānim, siltums zem grīdas seguma tiek izplatīts vienmērīgi.

Noslēgumā jāsaka, ka siltās grīdas ir lieliska apkures iespēja tiem, kas meklē efektīvu, izdevīgu un ērtu apkures risinājumu. Tās ir viegli uzstādāmas, nodrošina vienmērīgu apkuri un ir energoefektīvi. Tomēr tiem ir daži trūkumi, piemēram, sākotnējās izmaksas un uzturēšanas prasības. Galu galā izvēle uzstādīt apsildāmo grīdu būs atkarīga no jūsu mājas īpašajām vajadzībām un jūsu personīgajām vēlmēm.

 

Esam oficiālie Tycroc izplatītāji Latvijā, sazinieties ar mums un mēs noteikti atradīsim labāko risinājumu Jūsu situācijai!

Pasūti vai ienāc veikalā un izvēlies sev piemērotāko.

Produktu katalogs

Tava ziņa tika veiksmīgi piegādāta!

Izmaiņas saglabātas!

Lietotājs jau eksistē!

Maksājums neveiksmīgs!

Paroles atjaunošanas links ir nosūtīts uz jūsu e-pasta adresi!

Mums rūp Tavu datu privātums
Lai padarītu lapas apmeklējumu Tev patīkamāku, izmantojam sīkdatnes. Sīkdatnes Tev ļauj droši piekļūt lapai, bet mums analizēt lapu apmeklējumus, kā arī rādīt tieši Tev pielāgotu lapu saturu. Nospied “Piekrītu”, ja piekrīti sīkdatņu and citu identifikātoru lietošanai.