Darba drošības padomi strādniekiem ārpus telpām vasarā

Darba drošības nozīme ikdienas darbā ir ļoti būtiska. Saskaņā ar Darba statistikas biroja datiem, 2018. gadā pieci teksasieši nomira no darba izraisītām karstuma slimībām. Vēl 270 Teksasas darbinieki – no kuriem gandrīz puse strādāja celtniecībā vai rakšanas darbos – ziņoja par ar darbu saistītām siltuma slimībām, kuru dēļ viņiem nebija vairs iespējas strādāt. Ar atbilstošu apmācību un zināšanām ir iespējams novērst ar karstumu saistītas slimības un nāvi. Kā daļu no parastās darba drošības apmācības programmas iekļaujiet šādus ar karstumu saistītu slimību profilakses padomus.

Dzeriet ūdeni

Nodrošiniet darbiniekiem pietiekami daudz ūdens un mudiniet viņus katru stundu izdzert vismaz pus litru. Izvairieties no šķidrumiem, kas var dehidrēt ķermeni, piemēram, no kafijas. Apsveriet iespēju pārvadāt saldētas ūdens pudeles, lai vēlāk maiņā būtu pieejama atdzesēts ūdens.

Pārmainiet darba grafikus

Pārraugiet temperatūru visas dienas garumā un mainiet darba grafikus, lai ierobežotu smagas aktivitātes karstuma pīķa stundās no pulksten 11:00 līdz 16:00. Ļaujiet bieži atpūsties ar ūdens pārtraukumiem ēnainās vai gaisa kondicionētās vietās.

Izvairieties no apģērba, kas aiztur siltumu

Izvairieties no apģērba, kas aiztur siltumu. Ūdensizturīgs vai necaurlaidīgs apģērbs un mitrs vai sviedros izmērcēts apģērbs var aizturēt siltumu. Izvairieties no lietus izturīgu vai avārijas aizsarglīdzekļu nēsāšanas ilgāk, nekā nepieciešams. Uzlieciet darba kreklu virs apakškrekla, lai sviedri un karstums nenokļūtu no ādas. Ja iespējams, izvēlieties vieglu, gaišu krāsu, brīvi piegulošu apģērbu. Nēsājiet rezerves kreklus, lai pēc vajadzības nomainītu mitros vai sasvīdušos kreklus.

Mainiet vidi

Ja gaisa kondicionēšana karstā iekštelpā nav praktiska, apsveriet iespēju kondicionēt atpūtas telpu, kurā darbinieki var atdzist. Apsveriet pārnēsājamās gaisa kondicionēšanas ierīces, lai atdzesētu atsevišķas darbstacijas.

Darba drošība

Mainiet ķermeņa funkcijas

Vērojiet, kā siltums ietekmē ķermeni, piemēram, pārbaudot urīna krāsu. Tumši dzeltens nozīmē to, ka ir pienācis laiks uzņemt ūdeni. Tiem, kas strādā ārā, kā arī citādi karstā vidē, ir tendence gaidīt to, ka tie sāks svīst. Tomēr arī samazināta svīšana var nozīmēt to, ka esat dehidrējies.

Pēc atpūtas atgriezieties darbā, kas ir karstumā, pakāpeniski

Jauniem darbiniekiem vai tie, kas atgriežās, lai strādātu, nepieciešams laiks, lai pielāgotos darbam karstumā. Pakāpeniski palieliniet slodzi un ļaujiet biežākus pārtraukumus.

Atpazīstiet karstuma izraisīto nelabumu simptomus

Reibonis vai gausums karstā dienā var būt ķermeņa veids, kā norādīt uz nopietnāku stāvokli. Lai iegūtu plašāku informāciju par karstuma krampjiem, siltuma izsīkumu, karstuma dūrienu un citiem ar darbu saistītiem vasaras apdraudējumiem, vērsieties pie sava ģimenes ārsta. Tā noteikti iegūsiet viskvalitatīvāko informāciju.

Par darba apģērbu un tā īpašībām vaicājiet mums jebkurā laikā veikals@silteks.lv, zvaniet darbdienās 08:00 – 16:00 uz numuru 27009908 vai atbrauciet ciemos, Brīvības gatve 295, Rīga un mēs Jums palīdzēsim atrast labāko risinājumu katrai situācijai.

 

Pasūti vai ienāc veikalā un izvēlies sev piemērotāko.

Produktu katalogs

Tava ziņa tika veiksmīgi piegādāta!

Izmaiņas saglabātas!

Lietotājs jau eksistē!

Maksājums neveiksmīgs!

Paroles atjaunošanas links ir nosūtīts uz jūsu e-pasta adresi!

Mums rūp Tavu datu privātums
Lai padarītu lapas apmeklējumu Tev patīkamāku, izmantojam sīkdatnes. Sīkdatnes Tev ļauj droši piekļūt lapai, bet mums analizēt lapu apmeklējumus, kā arī rādīt tieši Tev pielāgotu lapu saturu. Nospied “Piekrītu”, ja piekrīti sīkdatņu and citu identifikātoru lietošanai.

VALODAS